TV LIVE
PromoKërçovarja Kalterina Abazi Jusufi mbrojti me sukses disertacionin e doktoraturës
PromoZgjedhjet Presidenciale/ Pendarovski: S’kemi nevojë t’i rinegociojmë marrëveshjet me BE-në dhe fqinjtë!
PromoRrahje ndërmjet dy profesoreshave në një shkollë të mesme në Manastir
PromoAhmeti nga Vrapҫishti: Fronti Europian ka bërë bashkë si asnjëherë më parë popullin
Lajmet nga Vendi
Më shumë
LajmeKërçovarja Kalterina Abazi Jusufi mbrojti me sukses disertacionin e doktoraturës20 April 2024
LajmeZgjedhjet Presidenciale/ Pendarovski: S’kemi nevojë t’i rinegociojmë marrëveshjet me BE-në dhe fqinjtë!20 April 2024
LajmeRrahje ndërmjet dy profesoreshave në një shkollë të mesme në Manastir20 April 2024
LajmeAhmeti nga Vrapҫishti: Fronti Europian ka bërë bashkë si asnjëherë më parë popullin20 April 2024
LajmeHumbin vëlla e motër në Maqedoni, ja detajet20 April 2024Lajme nga rajoni dhe Bota
Më shumë
Dardha zbardhet nga dëbora në pranverë, ja si paraqitet situata në pikën turistike20 April 2024
Tahiri akuzon Kurtin: E shkeli Kushtetutën me diskutimin e dinarit në Bruksel, e pranoi Asociacionin pa u skuqur fare20 April 2024
Të paktën 37 palestinezë u vranë në Gaza, gjithsej 34.049 që nga 7 tetori20 April 2024
Përmbytjet në Pakistan, shkon në 100 numri i të vdekurve20 April 2024
Danimarka pritet t’i japë ndihmë ushtarake Ukrainës mbi 300 milionë dollarë19 April 2024
BE do të forcojë sanksionet ndaj Iranit pas sulmit ndaj Izraelit19 April 2024ShowBiz
Më shumë
ShowBizMartohet Olsi Bylyku? Zbulohet kush ia “vodhi” zemrën aktorit20 April 2024
ShowBizA do të bëhesh gruaja ime Bardhi ulet në gjunjë dhe i propozon Sarës për martesë20 April 2024
ShowBizArrestohen në Zvicër këngëtarët Sinan Vllasaliu, Soni Malaj, Don Phenom19 April 2024
ShowBiz“Ferma VIP”, Buçko këndon këngën e tij të preferuar, Ditea e shoqëron19 April 2024
ShowBizÇmime ‘marramendëse’/Ja sa kushtoi veshja e Françeskës dje17 April 2024Sport
Më shumë
SportFORMULA 1/ Red Bull dominon edhe në Kinë, Verstappen në pole position pesë herë20 April 2024
SportBoksieri shqiptar, Jurgen Uldedaj sot kërkon titullin WBA, bokson kundër Damir Beljo20 April 2024
SportRoma në gjysmëfinale, De Rossi ‘bëhet me krahë’: Të stërvitësh këtë ekip është krenari19 April 2024
SportSir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t’u tërhequr nga futbolli19 April 2024
SportLakers marrin fitore të madhe dhe futen në ‘Play-Off’, eliminohet Golden State Warriors17 April 2024
SportNga ishulli në ishull, Reali Madrid i beson historisë së Champions në të paktën në pesë raste17 April 2024Teknologji
Më shumë
Kosovari Valdrin Haliti nderohet nga Apple për identifikimin e gabimeve në serverë20 April 2024
Meta sjell Llama 3: Çfarë ofron modeli më i ri i inteligjencës artificiale?20 April 2024
Japonia do të ndërtojë një furgon për udhëtime 30-ditore në Hënë për NASA-n19 April 2024
TikToku me aplikacion të ri, synon ta konkurrojë Instagramin19 April 2024
Gjigandi amerikan "Microsoft" investon 1,5 miliardë dollarë në kompaninë e IA G4217 April 2024


Kuriozitete
Më shumë
“Gjyqi” që ju bë At Gjergj Fishtës, në Konferencën e Tretë të Lidhjes së Shkrimtarëve në vitin 1949? 20 April 2024
Incidenti i panjohur i George W. Bush nga Lufta e Dytë Botërore, si i shpëtoi kanibalëve 20 April 2024
Atentatet, tenisi dhe 250 cigare në ditë: 50 fakte nga jeta e Ahmet Zogut 19 April 2024
Roli i gruas arbërore në kohën e Gjergj Kastriotit 17 April 2024
Dëshmia e panjohur: Ja kush e vrau Isa Boletinin! 17 April 2024