TV LIVE
Sport
8 June 2024
Milani nis bisedimet për transferimin e Armando Brojës

Armando Broja sezonin e ardhshëm mund të luaj për skuadrën e Milanit.

Klubi italian tashmë ka nisur bisedimet me Chelsean, për transferimin e sulmuesit shqiptar, shkruan IndeksOnline.

Sipas asaj që raporton ”Gazzeta Dello Sport”, shefi i merkatos së Milanit, Francesco Camarda, aktualisht ndodhet në Londër ku do të zhvilloj bisedime me drejtuesit e Chelseas, për huazimin e Brojës.

Sulmuesi 22-vjeçar është në listën e Sylvinhos për Kampionatin Evropian dhe kjo është një mundësi e artë për ta treguar vetën para syve të klubit të Milanit, pasi do të luaj pikërisht edhe kundër kombëtares Italisë, ndeshje e cila zhvillohet me 15 qershor./IndeksOnline/Të ndryshme
Më shumë