TV LIVE
Nga Vendi
14 May 2024
Osmani-Aggeler: Është e domosdoshme përshpejtimi i integrimit të vendit në BE

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani sot ka realizuar takim me ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Angela Aggeler

“Theksova domosdoshmërinë e respektimit të Marrëveshjes Kornizë të Ohrit dhe përshpejtimin e procesit të integrimit evropian të Maqedonisë së Veriut si një interes i përbashkët strategjik dhe garanci për stabilitet.

Angazhimi për forcimin e marrëdhënieve dypalëshe në linjë të aktiviteteve të cilat dalin nga Dialogu Strategjik me ShBA-në”, shkruan Osmani në profilin e tij në Facebook.Të ndryshme
Më shumë